Dla miłośników futbolu

Znajdźmy swoją pasję. Znajdźmy coś takiego co nas zainteresuje i będzie napędzać nas do życia. Dzięki temu zawsze będziemy mogli oderwać się od codziennych obowiązków i przyjemnie spędzić czas. Skoro zachęcamy nasze dziec do tego, to dlaczego my jako osoby dorosłe nie mielibyśmy czegoś takiego mieć? Dla wielu osób dorosłych, a w szczególności dla mężczyzn pasją jest piłka nożna. Zawsze pamiętamy o najważniejszych meczach swojej ulubionej drużyny, jak również o meczach kadry narodowej. Dla miłośników futbolu dobrą propozycją do czytania jest “W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A” Dominika Guziaka i Piotra Dumanowskiego.

Serie A

Serie A to włoska liga, gdzie już od bardzo, bardzo dawna znaleźć można wielu piłkarskich bogów, robiących tam ogromną karierę. Jak wiadomo – liczy się to również z możliwością zarobienia ogromnych pieniędzy. Włosi znają Polaków nie tylko dlatego, że jeden z najlepszych Papieży pochodził właśnie z tego kraju. Specjaliści od włoskiej piłki doskonale wiedzą, że w Polsce znaleźć można wielu utalentowanych piłkarzy, którzy są w stanie dokonać wielkich cudów na boisku. Do takich właśnie asów piłkarskich we włoskiej lidze zalicza się chociażby Krzysztof Piątek, który dzięki transferowi zarobił ogromne pieniądze. To bardzo dobrze, że w dalekich krajach nasi rodacy są doceniani. O takich ludziach w swojej książce W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A ze strony www.taniaksiazka.pl opowiadają Dominik Guziak i Piotr Dumanowski. Tych dwóch komentatorów Eleven Sports zaprasza na boiska serie A, gdzie dzieje się bardzo dużo i zawsze jest wesoło.

Włoska piłka

Glik, Zieliński, Szczęsny, Milik, Piątek, Boniek, Czachowski, Koźmiński, Bereszynki, Kupisz, Salamon – człowiek wie, że tych Polaków w serie A była naprawdę spora ilość. Kto będzie następny? Czas pokaże. W tym czasie można przeczytać tą książkę, gdzie znaleźć można wiele informacji o tym, co nie tylko widać na stadionach. Autorzy wspominają również o tym wszystkim co dzieje się we włoskich szatniach, co w przypadku innych klubów jest kompletnie zabronione. Mamy więc tutaj do czynienia z paleniem w szatniach (i to czasem przez samych piłkarzy!). Włosi mają nawet swoje zabobony, jeżeli chodzi o piłkę nożną. Dlaczego piłkarze biją się z trenerami? Jak imprezują Włosi po wygranym meczu? To czego nikt do tej pory nie wiedział, teraz może przeczytać w książce. Lektura tej książki to bardzo dobra propozycja dla wielu fanów futbolu. Ta książka może stać się wspaniałą inspiracją na prezent.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com