Na włoskich stadionach

Czytanie sprawia, że człowiek wzbogaca m.in. swoje słownictwo. Dzięki czytaniu człowiek staje się o wiele bardziej wartościowym człowiekiem. Może nie każdy ma czas na to, aby codziennie chwycić za ulubioną książkę, ale co jakiś czas przyda się dobra książka, dzięki której będzie można się przyjemnie zrelaksować. Wśród wielu pozycji opowiadających o fikcyjnych losach wspaniałych bohaterów znaleźć można pozycje non-fiction. Bez owijania w bawełnę, mówiącą prawdę jest na pewno pozycja pt.”W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A” Dominika Guziaka i Piotra Dumanowskiego.

Okiem specjalistów

Autorzy tej książki to prawdziwi specjaliści, jeżeli chodzi o piłkę nożną. Książki odnoszące się do tej doskonale znanej wszystkim dyscypliny sportowej cieszą się ogromną popularnością. W końcu dla Polaków piłka nożna to jak dyscyplina narodowa o której nigdy nie można zapominać. Zawsze obserwujemy dokonania naszych zawodników, jeżeli chodzi o wielkie igrzyska. W każdym mieście stadiony zawsze są wypełnione po brzegi, ponieważ nigdy nie brakuje zapalonych miłośników piłki nożnej. Jak więc widać Polacy są za piłką nożną. Z wielką dumą słuchamy jak polscy zawodnicy zostają “sprzedani” do zagranicznych klubów piłkarskich za wielkie pieniądze. Wielu Polaków można w dzisiejszych czasach spotkać w serie A – włoskiej lidze klubowej. Jak wygląda piłka w wydaniu włoskim? Czas się o tym przekonać. Dominik Guziak i Piotr Dumanowski to komentatorzy stacji Eleven Sports i specjaliści od włoskiej piłki.

Włoska liga

Na włoskich stadionach grali i nadal graja Polacy, którzy stali się dzięki temu mocno sławni. Wśród piłkarzy, jacy znaleźli się w serie A znaleźć można Glika, Piątka, Szczęsnego, Kupisza, Salamona. Zanim jednak Ci młodzi obecnie zawodnicy pojawili się na boiskach, do najbardziej znanych piłkarzy polskich grających na włoskich boiskach należeli…Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński, Piotr Czachowski. Tak, moda na włoską piłkę zaczęła się już bardzo dawno temu. Wielu dzisiejszych zapalonych fanów piłki nożnej nie było jeszcze wtedy na świecie, a nasi zawodnicy już wtedy byli rozchwytywani we włoskich klubach. Jak wyglądała włoska piłka w latach 90tych? Z czego znane są włoskie mecze? “W krainie piłkarskich bogów. O Polakach w Serie A” to opowieść o jednej z najbarwniejszych europejskich lig, jakie dzisiaj można spotkać. To o czym opowiadają czytelnikom autorzy nie raz może zaskoczyć i zdziwić. Ta książka to prawdziwa uczta dla wszystkich fanów piłki nożnej.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com